რამაზი ხიზანიშვილი რამაზი ხიზანიშვილი
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281379
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-443
  • დაბადების თარიღი
  • 01-01-1959

(04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "მშვიდობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მ.ვ. ლომონოსოვის სახელობის მოსკოვის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მათემატიკა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • კორპორაცია „ლიგია და კომპანიის“ უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო ეკონომიკური ურთიერთობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • კასპის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს წევრი (2017 - )
  • კასპის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს წევრი (2014 - 2017)
  • უფროსი ლაბორანტი, ასისტენტი, დოცენტი. საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის უმაღლესი მათემატიკის კათედრა (1987 - 1992)
  • ასპირანტი ლომონოსოვის სახელობის მოსკოვის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (1983 - 1986)
  • ასისტენტი, უფროსი ლაბორანტი. საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის უმაღლესი მათემატიკის კათედრა (1980 - 1983)
  • სტუდენტი. ლომონოსოვის სახელობის მოსკოვის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (1975 - 1980)
  • დამხმარე მუშა. კასპის რაიონის საკოლმეურნეობათაშორისო სამშენებლო საბჭო (1975)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • გრიგოლ რობაქიძის უნივერსიტეტის პროფესორთა საბჭიოს გადაწყვეტილებით მიენიჭა პროფესორის წოდება
  • აკადემიური ხარისხი
  • ფიზიკა-მათემატიკის მეცნიერებათა კანდიდატი
  • აკადემიური ხარისხი
  • უმაღლესი მათემატიკის დოცენტი

კვალიფიკაციის ასამაღლებელი კურსები

  • პერსონალის მართვა (საქართველოს პარლამენტი, UNDP-ის პროგრამის ფარგლებში) (01-01-2004)
  • ადამიანის უფლებათა საერთაშორისო სამართლის საფუძვლები (საქართველოს პარლამენტი, UNICEF, UNIFEM) (01-01-2008)
  • პარლამენტის საზედამხედველო ფუნქციები (საქართველოს პარლამენტი, UNDP-ის პროგრამის ფარგლებში) (01-01-2005)
  • საადვოკატო უნარები სასამართლო პროცესში (American Bar Association Rule of Law Initiative and Georgian Bar Association) (01-01-2007)
  • საზოგადოებასთან ურთერთობა (საქართველოს პარლამენტი, UNDP-ის პროგრამის ფარგლებში) (01-01-2005)
  • საერთაშორისო სამართალი (საქართველოს პარლამენტი, UNDP-ის პროგრამის ფარგლებში) (01-01-2007)
  • საკანონმდებლო პროცედურები (საქართველოს პარლამენტი, UNDP-ის პროგრამის ფარგლებში) (01-01-2004)
  • საქმიანი მიმოწერა (Education and Training International (ETI)) (01-01-2008)
  • მენეჯმენტი (საქართველოს პარლამენტი, UNDP-ის პროგრამის ფარგლებში) (01-01-2004)
  • კანონპროექტების შემუშავება (გუდაური, საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის სახელმწიფოსა და კანონმდებლობის ინსტიტუტი, USAID) (01-01-2002)

კომისია

  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომისია - კომისიის მდივანი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    საგარეო საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტისა და რუსეთის ფედერაციული რესპუბლიკის უზენაეს საბჭოს შორის თანამშრომლობის სელშემწყობი საპარლამენტო ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (17-03-1993 - 25-11-1995)

სხვა

  • arrow
    წამყვანი სპეციალისტი - მე-2 კატეგორიის უფროსი სპეციალისტი - ხიზანიშვილი რამაზი - წამყვანი სპეციალისტი (01-07-2017 )
  • arrow
    წამყვანი სპეციალისტი (23-10-2012 - 01-07-2017)
  • arrow
    წამყვანი სპეციალისტი (17-05-2004 - 23-10-2012)
  • arrow
    წამყვანი სპეციალისტი (14-04-2004 - 17-05-2004)
  • arrow
    წამყვანი სპეციალისტი (17-02-2000 - 14-04-2004)
  • arrow
    პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილის თანაშემწე (10-01-1996 - 22-11-1999)