დათო ლორთქიფანიძე დათო ლორთქიფანიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 10-11-1963

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (13-11-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მატერიალურ - ტექნიკური მომარაგების ეკონომიკა და დაგეგმვა

სამუშაო გამოცდილება

  • გენერალური დირექტორი, შპს "ეროვნული ზარაფხანა" (2000 - 2004)
  • დირექტორის მოადგილე, ფინანსთა სამინისტროს ტერიტორიული ერთეულების ბიუჯეტთან მუშაობის დეპარტამენტი (1999 - 2000)
  • ვანის რაიონის გამგეობის თავმდომარის პირველი მოადგილის აპარატი - აპარატის უფროსი (1997 - 1999)
  • რეგიონული დეპარტამენტის ინსპექტორი, საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი (1994 - 1995)
  • გამგეობის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე, ვანის რაიონის გამგეობა (1993 - 1994)
  • გამგეობის თავმჯდომარის მოადგილის მოვალეობის შემსრულებელი, ვანის რაიონის გამგეობა (1993)
  • განყოფილების გამგე, სოციალური დაცვისა და დემოგრაფიის განყოფილება, ვანის რაიონის გამგეობა (1992 - 1993)
  • განყოფილების გამგე, ვანის რაიონის ადგილობრივი მმართველობა (1991 - 1992)
  • ვანის რაისაბჭოს აღმასკომი, შრომისა და სოციალურ საკითხთა კომისიის თავმჯდომარე (1989 - 1991)
  • ვანის რაისაბჭოს აღმასკომის შრომის სახმწიფო კომიტეტი, რწმუნებული (1986 - 1989)
  • ვანის ნებაყოფლობითი სახანძრო საზოგადოების საბჭო - მუშა (1980 - 1981)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (03-12-2012 - 18-11-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-03-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (27-01-2015 - 04-03-2015)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-11-2012 - 18-11-2016)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    მალაიზიის ფედერაციის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (01-05-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    თურქმენეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ეკვადორის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (21-03-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    არგენტინის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    კორეის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

სხვა

  • arrow
    ფრაქცია „ ქრისტიან-დემოკრატების“ აპარატი - ფრაქციის აპარატის თანამშრომელი (01-10-2009 - 17-04-2012)
  • arrow
    ფრაქციის აპარატის უფროსი (16-01-1996 - 21-11-1997)
  • arrow
    წამყვანი სპეციალისტი (01-05-1995 - 12-01-1996)