თამაზ ჯაფარიძე თამაზ ჯაფარიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 03-04-1956

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ონი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს შოთა რუსთაველის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • დრამატული თეატრისა და კინოს მსახიობი

სამუშაო გამოცდილება

  • სანდრო ახმეტელის თბილისის სახელმწიფო დრამატული თეატრი, მსახიობი (1987 - )
  • თბილისის სახელმწიფო დრამატული თეატრი, მსახიობი (1982 - 1987)
  • ონის კულტურის განყოფილება, გამგე (1977 - 1978)
  • საქტონელმშენი, მუშა (1976 - 1977)
  • საქგეოლოგიის გეოლოგიური პარტია, მუშა (1973 - 1973)
  • საქგეოლოგიის გეოლოგიური პარტია, მუშა (1972 - 1972)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (13-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - თავისუფალი დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 07-11-2014)

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (27-01-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-12-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 07-11-2014)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (22-10-2012 - 20-11-2012)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 07-11-2014)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ინდოეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ირანის ისლამური რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ისრაელის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ნორვეგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    პერუს რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ეგვიპტის არაბთა რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ეთიოპიის ფედერაციული დემოკრატიული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    მართლმადიდებლობის საპარლამენტთაშორისო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 18-11-2016)