რევაზ შავლოხაშვილი რევაზ შავლოხაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 25-07-1964

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - „მეტი სარგებელი ხალხს“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • წალკა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • თვითმფრინავთმშენებლობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემია
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • წალკის მუნიციპალიტეტის გამგებელი (2008 - 2012)
  • წალკის რაიონის პოლიციის უფროსი (2008)
  • ქვემო ქართლის კრიმინალური პოლიციის უფროსი (2006 - 2008)
  • ქ.რუსთავის პოლიციის სამმართველოს უფროსი (2005 - 2006)
  • გარდაბნის რაიონის პოლიციის უფროსი (2004 - 2005)
  • თეთრიწყაროს რაიონის პოლიციის უფროსი (2002 - 2004)
  • დმანისის რაიონის პოლიციის უფროსი (2000 - 2002)
  • საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის ორგანიზებული დანაშაულის რეკეტისა და კორუფციის წინააღმდეგ ბრძოლის სამსახურის თანამშრომელი (1996 - 2000)
  • საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ნარკომანიის სამმართველოს უფროსი (1995 - 1996)
  • საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ადმინისტრაციული პოლიციის უფროსი (1994 - 1995)
  • საქართველოს სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სამშენებლო ტრესტის მარნეულის სამშენებლო სამმართველოს უფროსის მოადგილე (1991 - 1994)
  • თბილისის საავიაციო გაერთიანება, დიმიტროვის სახელობის ქარხანა, მე-17 საამქროს განყოფილების უფროსი (1989 - 1991)
  • თბილისის საავიაციო გაერთიანება, დიმიტროვის სახელობის ქარხანა, მექანიკური საამქროს უფროსი ინჟინერი (1988 - 1989)
  • თბილისის საავიაციო გაერთიანება, დიმიტროვის სახელობის ქარხანა, მთავარი კონსტრუქტორის განყოფილების ინჟინერ-კონსტრუქტორი (1987 - 1988)
  • თბილისის საავიაციო გაერთიანება,დიმიტროვის სახელობის ქარხანა, მთავარი ტექნოლოგის განყოფილების ინჟინერ-ტექნოლოგი, კონსტრუქტორი (1986 - 1987)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-04-2011)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - კონსერვატორები“ - ფრაქციის მდივანი (26-11-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 26-11-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-01-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2012 - 28-01-2015)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 26-11-2012)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისიის საქმიანობის შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (01-05-2013 - 01-11-2013)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    მალაიზიის ფედერაციის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (01-05-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    კოლუმბიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    უზბეკეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჩეხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (04-03-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABSEC), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 04-03-2015)