თეიმურაზ ჩხაიძე თეიმურაზ ჩხაიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 02-01-1955

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ლანჩხუთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფინანსები და კრედიტი

სამუშაო გამოცდილება

  • საფეხბურთო კლუბ "გაგრას" მწვრთნელი (2007 - 2011)
  • საქართველოს ფეხბურთის ახალგაზრდული ნაკრების მწვრთნელი (2005 - 2007)
  • მცხეთის საფეხბურთო კლუბ "მცხეთას" მწვრთნელი (2003 - 2004)
  • საფეხბურთო კლუბ "ლოკომოტივის" მწვრთნელი (1996 - 2002)
  • საფეხბურთო კლუბ თბილისის "დინამოს" მწვრთნელი (1994 - 1995)
  • საფეხბურთო კლუბ "ლანჩხუთის "გურიის" გუნდის უფროსი (1988 - 1993)
  • საფეხბურთო კლუბ ლანჩხუთის "გურიის" ფეხბურთელი (1975 - 1987)
  • საფეხბურთო კლუბ თბილისის "დინამოს" ფეხბურთელი (1973 - 1975)

საპატიო წოდება

  • სპორტის დამსახურებული ოსტატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 18-11-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (03-09-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (03-09-2013 - 18-09-2013)
  • arrow
    დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 18-11-2016)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    სურინამის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფინეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    მართლმადიდებლობის საპარლამენტთაშორისო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 18-11-2016)