ივანე კიღურაძე ივანე კიღურაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 12-01-1937

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მათემატიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • ა. რაზმაძის სახელობის მათემატიკის ინსტიტუტის დეფერენციალური განტოლების განყოფილების გამგე, მთავარი მეცნიერ თანამშრომელი (2001 - )
  • საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარე (1995 - 1996)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ა. რაზმაძის სახელობის მათემატიკის ინსტიტუტის დირექტორი (1989 - 2006)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, ი. ვეკუას სახელობის ინსტიტუტის ჩვეულებრივი დიფერენციალური განტოლების განყოფილების გამგე (1973 - 1989)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის გამოყენებითი მათემატიკის ს/კ ლაბორატორიისა და თსუ-ს გამოყენებითი მათემატიკის ს/კ ინსტიტუტის უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1966 - 1973)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ა. რაზმაძის სახელობის ინსტიტუტის უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1966)
  • თბილისი სახელმწიფო უნივერსიტეტი, დიფერენციალური განტოლებების კათედრის ასისტენტი და უფროსი მასწავლებელი (1963 - 1966)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ფიზიკა-მათემატიკურ მეცნიერებათა დოქტორი
  • აკადემიური ხარისხი
  • პროფესორი დიფერენციალურ და ინტეგრალურ განტოლებათა საკითხებში

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-1997)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 18-11-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (21-10-2012 - 18-11-2016)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ლატვიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ლიტვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    უნგრეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ისრაელის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჩეხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    პოლონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)