თამაზ ყაჭეიშვილი თამაზ ყაჭეიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 26-12-1941

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (07-05-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მემარჯვენე ოპოზიცია, მრეწველები, ახლები“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მეღვინეობა და ხილბოსტნეულის დაკონსერვების ტექნოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს ყაზბეგი, გენდირექტორის მოადგილე (2008 - 2012)
  • შპს ყაზბეგი, დირექტორის მოადგილე (1999 - 2004)
  • ასოციაცია კონსერვი, პრეზიდენტი (1996 - 1999)
  • სახელმწიფო კონცერნი, პრეზიდენტი (1991 - 1997)
  • სახაგრომრეწვი, უფროსის პირველი მოადგილე (1986 - 1991)
  • ალკოჰოლური სასმელების ხარისხის სახელმწიფო ინსპექცია, ხელმძღვანელი (1980 - 1986)
  • საქართველოს კვების მრეწველობის სამინისტრო, განყოფილების უფროსი (1977 - 1980)
  • კვების მრეწველობის საკავშირო დაუსწრებელი ინსტიტუტი, უფროსი ინჟინერი (1976 - 1977)
  • კვების მრეწველობის საკავშირო დაუსწრებელი ინსტიტუტი, ასპირანტი (1974 - 1976)
  • საქართველოს დამზადების სამინისტრო, სახელმწიფო ინსპექტორი (1970 - 1973)
  • წითელწყაროს ღვინის ქარხანა სამტრესტი, მეღვინე (1965 - 1969)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (09-11-2002)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - მრეწველები“ - ფრაქციის წევრი (17-05-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 17-05-2013)
  • arrow
    ფრაქცია „მრეწველები“ - ფრაქციის მდივანი (17-10-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „მრეწველები“ - ფრაქციის წევრი (20-02-2006 - 17-10-2007)
  • arrow
    ფრაქცია „მემარჯვენე ოპოზიცია“ - ფრაქციის წევრი (08-05-2004 - 20-02-2006)

კომიტეტი

  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (13-06-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (22-10-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 17-05-2013)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (13-11-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-03-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-05-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ავსტრიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    საფრანგეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    სერბეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ესპანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    რუსეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დემოკრატიისა და ეკონომიკური განვითარების ორგანიზაცია (სუამი), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)