დავით საგანელიძე დავით საგანელიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 17-06-1959

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 30-09-2015)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 30-09-2015)

  • საპარლამენტო უმრავლესობის ლიდერი

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 20-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „გაერთიანებული ოპოზიცია (ეროვნული საბჭო, მემარჯვენეები)“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • დიდუბე

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „ახალი მემარჯვენეები“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ონი

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის საერთაშორისო ურთიერთობების ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • წარმოების მენეჯერი
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საერთაშორისო ურთიერთობების უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის საკრებულოს წევრი (2010 - 2012)
  • სს თიბისი ბანკის დირექტორთა საბჭოს წევრი (1997 - 1999)
  • ლონდონისა და ბრაიტონის ბიზნეს-სკოლა (1997)
  • სს საქართველოს ბანკის სამეთვალყურეო საბჭოს წევრი (1996 - 1999)
  • GHF-ის პრეზიდენტი (1994 - 1999)
  • ონკოლოგიის სამედიცინო ცენტრის ექიმი (1987 - 1999)
  • ლენინგრადის სამხედრო-სამედიცინო აკადემია (1986 - 1987)
  • ონკოლოგიის სამედიცინო ცენტრის კლინიკური ორდინატურა (1983 - 1985)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • საქართველოს ეკოლოგიურ მეცნიერებათა აკადემიის ასოცირებული წევრ-კორესპონდენტი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 30-09-2015)
  • arrow
    ფრაქცია „მემარჯვენე ოპოზიცია“ - ფრაქციის წევრი (22-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი მემარჯვენეები“ - ფრაქციის წევრი (17-07-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი ფრაქცია“ - ფრაქციის წევრი (18-09-2000 - 17-07-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 18-09-2000)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-05-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (26-04-2004 - 25-05-2006)
  • arrow
    გადასახადებისა და შემოსავლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 20-03-2002)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (07-12-1999 - 20-03-2002)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 07-12-1999)

კომისია

  • arrow
    საარჩევნო დარღვევების მიზეზების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის შექმნის შესახებ - კომისიის წევრი (04-07-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ხმის დამთვლელი დროებითი კომისიის არჩევის შესახებ - კომისიის წევრი (09-11-2001 - 10-11-2001)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 30-09-2015)
  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 30-09-2015)
  • arrow
    ავსტრალიის თანამეგობრობის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 30-09-2015)
  • arrow
    საფრანგეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (06-03-2013 - 30-09-2015)
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 30-09-2015)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 30-09-2015)
  • arrow
    ჩეხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 30-09-2015)
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 30-09-2015)
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (06-03-2013 - 30-09-2015)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    თურქეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABSEC), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (21-11-2012 - 30-09-2015)
  • arrow
    ფრანგულენოვანი ქვეყნების საპარლამენტო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 30-09-2015)
  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (13-08-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ჩინეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დიდი ბრიტანეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარის სათათბირო ორგანო - ხაზინადართა საბჭო - საბჭოს წევრი (23-10-2012 - 30-09-2015)

სხვა

  • arrow
    ნდობის ჯგუფი - ნდობის ჯგუფის წევრი (14-05-2014 - 30-09-2015)