სერგო ხაბულიანი სერგო ხაბულიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 04-04-1961

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - „მეტი სარგებელი ხალხს“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ცაგერი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საავტომობილო გზები

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს ცეკურის გენდირექტორი (2010 - 2012)
  • შპს ცეკური, დირექტორი (1996 - 2009)
  • N11 საგზაო სარემონტო სამშენებლო სამმართველო, ოსტატი, სამუშაოთა მწარმოებელი (1988 - 1996)
  • წიფერჩის კოლმეურნეობა, სამუშაოთა მწარმოებელი (1987 - 1988)
  • ცაგერის საწარმოო საგზაო უბანი, გზის ოსტატი (1984 - 1986)
  • ცაგერის გამგეობა, მუშა (1978 - 1979)

საპატიო წოდება

  • საუკეთესო მეგზევე (01-01-2011)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „უპარტიო დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (13-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „უპარტიო, დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (26-10-2012 - 13-11-2014)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-11-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-11-2012 - 16-04-2015)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისიის საქმიანობის შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის თავმჯდომარის მოადგილე (30-05-2013 - 01-11-2013)
  • arrow
    საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისიის საქმიანობის შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (01-05-2013 - 30-05-2013)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბოლივიის მრავალეროვნული სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    უზბეკეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჩილეს რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ეკვადორის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (21-03-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ბრაზილიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დემოკრატიისა და ეკონომიკური განვითარების ორგანიზაცია (სუამი), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (04-03-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 04-03-2015)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    ღია და გამჭვირვალე მმართველობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭო - საბჭოს წევრი (30-12-2015 - 18-11-2016)