გოდერძი ბუკია გოდერძი ბუკია
  • დაბადების თარიღი
  • 15-10-1951

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - „მეტი სარგებელი ხალხს“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ხობი

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ხობი

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „ახალი საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ხობი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • არქიტექტურა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ლვოვის სავაჭრო-ეკონომიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სავაჭრო ეკონომიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტრო, საგანგეო დავალებათა ელჩი (2000 - 2003)
  • საქართველოს საელჩო რუსეთში, დესპანი (1995)
  • ასოციაცია საქართველო, დირექტორი, პრეზიდენტი (1990 - 1995)
  • ცენტრალური კომიტეტის საქმეთა მმართველობა,ინსტრუქტორი (1985 - 1990)
  • სამხატვრო აკადემია, მდივანი (1976 - 1978)
  • ალკკ მდივნის მოადგილე (1975 - 1976)
  • საბჭოთა მეურნეობა კოლხეთი, მუშა (1969 - 1970)
  • სუბტროპიკული კულტურების საბჭოთა მეურნეობა კოლხეთი, მუშა (1969)

საპატიო წოდება

  • საბჭოთა კავშირის საპატიო სიგელი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „უპარტიო დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის მდივანი (13-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „უპარტიო, დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის მდივანი (26-10-2012 - 13-11-2014)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები-მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (17-08-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფრაქცია „დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-11-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-02-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ფინეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    შვეიცარიის კონფედერაციის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    რუსეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    საბერძნეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    სლოვაკეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)