გიორგი ხეჩინაშვილი გიორგი ხეჩინაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 17-06-1952

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • საერთაშოორისო ორგანიზაციების ჯანდაცვითი პროგრამებისა და პროექტების მოკლევადიანი ექსპერტი და კონსულტანტი (2005 - 2012)
  • დიპლომისშემდგომი განათლების სახელმწიფო სამედიცინო აკადემიის, კათედრის გამგე (2001 - 2005)
  • სს "ტუბერკულიოზისა და ფილტვის დაავადებათა ეროვნული ცენტრის" სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე (2000 - 2004)
  • ფთიზიატრიისა და პულმონოლოგიის ს/კ ინსტიტუტი, დირექტორი (1995 - 2000)
  • თბილისის სამედიცინო ინსტიტუტი, ლაბორანტი, ასისტენტი, კათედრის პროფესორი (1978 - 2000)
  • თბილისის სამედიცინო ინსტიტუტი, ასპირანტურა (1975 - 1978)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • მედიცინის მეცნიერებათა კანდიდატი
  • აკადემიური ხარისხი
  • მედიცინის მეცნიერებათა დოქტოტორი
  • აკადემიური ხარისხი
  • ალერგოლოგიის და იმუნოლოგიის პროფესორი

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-2002)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნული ფორუმი“ - ფრაქციის მდივანი (06-04-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - ეროვნული ფორუმი“ - ფრაქციის მდივანი (05-03-2013 - 06-04-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 05-03-2013)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (21-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (21-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 05-03-2013)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ხორვატიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ინდოეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ბრაზილიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ისრაელის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ფრანგულენოვანი ქვეყნების საპარლამენტო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 04-03-2015)