გიორგი გაბაშვილი გიორგი გაბაშვილი
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289207
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281390
  • ოთახი (თბილისი)
  • A-113
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-404
  • დაბადების თარიღი
  • 09-01-1973

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - „მეტი სარგებელი ხალხს“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • გერმანული ენა და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაცია, უფროსის პირველი მოადგილე (2008 - 2008)
  • საქართველოს კულტურის, ძეგლთა დაცვისა და სპორტის სამინისტრო, მინისტრი (2004 - 2008)
  • პოლიტიკური გაერთიანება "გაერთიანებული დემოკრატები" - გენერალური მდივანი (2002 - 2003)
  • ტელეგადაცემა " აზრი" - ავტორი (2000 - 2002)
  • ფონდი "ღია საზოგადოება საქართველო" - კოორდინატორი (1998 - 2002)
  • საქართველოს განათლების სამინისტრო - სამსახურის უფროსი (1997 - 1997)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (21-10-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (16-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (24-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (11-06-2008 - 20-06-2008)

კომისია

  • arrow
    რუსეთის ფედერაციის მხრიდან საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობის ხელყოფის მიზნით განხორციელებული სამხედრო აგრესიისა და სხვა ქმედებების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (07-10-2008 - 26-12-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ახალი ზელანდიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (11-11-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    ავსტრიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (22-03-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    ქუვეითის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (27-04-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    გერმანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევრონესტის (აღმოსავლეთის პარტნიორობის) საპარლამენტო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-03-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელის მოადგილე (24-03-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელის მოადგილე (23-09-2008 - 24-03-2009)
  • arrow
    ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-07-2008 - 23-09-2008)

სხვა

  • arrow
    პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილის სამდივნოს უფროსი - იოსელიანი მზია - პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილის სამდივნოს უფროსი (01-07-2017 - 20-09-2017)
  • arrow
    პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილის სამდივნოს უფროსი (20-01-2017 - 01-07-2017)