ზურაბ ჯაფარიძე ზურაბ ჯაფარიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 01-01-1976

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - „მეტი სარგებელი ხალხს“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სამედიცინო ინსტიტუტი „მომავლის ექიმი“
  • სპეციალობა
  • ზოგადი პროფილის ექიმი
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სახელმწიფო მმართველობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტის ბიზნეს სკოლა
  • სპეციალობა
  • მაგისტრის სერთიფიკატი პროექტის მართვაში

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის თავისუფალი უნივერსიტეტის პროფესორი (2011 - )
  • USAID-ის პროექტის "აივ პრევენცია საქართველოში" ტექნიკური ექსპერტი (2010 - 2011)
  • ჟურნალ "ტაბულას" კოლუმნისტი (2010 - 2012)
  • შპს აბგ პროფსერვის გრუპის აღმასრულებელი დირექტორი (2008 - 2010)
  • გაეროს მოსახლეობის ფონდის სამხრეთ კავკასიის პროექტის რეგიონული კოორდინატორი (2006 - 2008)
  • EC/SPAMGO პროექტის მართვის კონსულტანტი (2006 - 2011)
  • საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის პროფესორი (2005 - 2011)
  • საქართველოში ეუთოს მისიის სასწავლო პროგრამების ოფიცერი (2003 - 2006)
  • საქართველოში ეუთოს მისიის სასწავლო პროგრამების ასისტენტი (2002 - 2003)
  • ჟურნალისტთა საერთაშორისი ცენტრის პროგრამა, დირექტორის მოადგილე (2000 - 2002)
  • საქსტანდარტი, პროექტი "ხარისხის მხარდაჭერა საქართველოში" კოორდინატორის თანაშემწე (1998 - 2000)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 22-06-2015)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-07-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 22-06-2015)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 22-06-2015)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2014 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (01-03-2015 - 01-08-2015)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (21-11-2012 - 20-03-2015)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ეკვადორის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (21-03-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჰონდურასის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    კუბის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    იამაიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ურუგვაის აღმოსავლური რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    გვატემალის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    პანამის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    დომინიკის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო ასოცირების კომიტეტი), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-04-2015 - 12-06-2015)
  • arrow
    ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო თანამშრომლობის კომიტეტი), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (04-03-2015 - 29-04-2015)
  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 05-02-2015)
  • arrow
    ევრონესტის (აღმოსავლეთის პარტნიორობის) საპარლამენტო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 12-06-2015)

სხვა

  • arrow
    უმცირესობა - საპარლამენტო უმცირესობის მდივანი (21-10-2012 - 22-06-2015)