გიორგი კარბელაშვილი გიორგი კარბელაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 03-05-1962

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - „მეტი სარგებელი ხალხს“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მრავალარხიანი ელექტროკავშირგაბმულობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ტრასეკას სამთავრობოთშორისი კომისიის ეროვნული მდივანი საქართველოში (2011 - 2012)
  • საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის მოადგილე (2009 - 2012)
  • საქართველოს რეგიონული განვითარების და ინფრასტრუქტურის მინისტრის მოადგილე (2009 - 2009)
  • საქართველოს ეკონომიკური განვითარების მინისტრის მოადგილე (2008 - 2008)
  • შპს "საქაერონავიგაციის" სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე (2004 - 2012)
  • თბილისის მერია, პრემიერის მოადგილე (2002 - 2004)
  • საქართველოს ტრანსპორტისა და კომუნიკაციების მინისტრის მოადგილე (2000 - 2002)
  • საქართველოს კავშირგაბმულობისა და ფოსტის მინისტრის მოადგილე (1998 - 2000)
  • შპს "ტელეცენტრის" გენერალური დერექტორის მოადგილე (1996 - 1998)
  • ფრანგულ-რუსული ერთობლივი ფირმის "mostbl"ltd ტექნიკური კონსულტანტი (1992 - 1996)
  • საქართველოს კავშირგაბმულობის სამინისტროს ელ.კავშირგაბმულობის ინსპექციის უფროსი (1990 - 1992)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1986 - 1988)
  • რადიოფიკაციის რესპუბლიკური კვანძის ელექტრომექანიკოსი, ინჟინერი, უფროსი ინჟინერი (1983 - 1990)
  • თბილისის სატელეფონო კვანძის ელექტრომექანიკოსი (1980 - 1983)
  • ტელერადიოკომიტეტის ელექტრომექანიკოსი (1979 - 1980)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-2007)
  • წმინდა გიორგის სახელობის გამარჯვების ორდენი (01-01-2011)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 18-11-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (16-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (22-10-2012 - 18-11-2016)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისიის საქმიანობის შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (01-05-2013 - 01-11-2013)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    თურქმენეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    იორდანიის ჰაშიმიტური სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ქუვეითის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    საუდის არაბეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ეგვიპტის არაბთა რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ერაყის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)