გელა გელაშვილი გელა გელაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 25-08-1959

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • სიღნაღი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ვაჭრობის ეკონომიკა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის მართვის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს ქსილოტრანსი, გენერალური დირექტორის მოადგილე (2002 - 2012)
  • ეკონომიკის, მრეწველობისა და ვაჭრობის სამინისტრო, სამმართველოს უფროსი (2000 - 2002)
  • საქართველოს ვაჭრობისა და საგარეოეკონომიკური ურთიერთობების სამინისტრო, სამმართველოს უფროსი (1999 - 2000)
  • შპს ბერდი, კომერციული დირექტორი (1997 - 1998)
  • საქართველო-ამერიკის საინვესტიციო კორპორაცია, გენერალური დირექტორის მოადგილე (1992 - 1997)
  • კონტროლის სახელმწიფო კომიტეტი, წამყვანი ინსპექტორი (1991 - 1992)
  • სახელმწიფო საგადასახადო ინსპექცია,ისნის რაიონი, უფროსი ინსპექტორი (1990 - 1991)
  • საქართველოს მინისტრთა საბჭოს მთავარი სამეურნეო სამმართველო, ტექნიკოსი, უფროსი ინსპექტორი (1986 - 1990)
  • ტრესტ იორწყალმშენის სპეცსარემონტო უბანი (1980 - 1981)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 18-11-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (23-07-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (05-05-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (27-01-2015 - 05-05-2015)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 23-07-2015)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 03-09-2013)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2015 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (04-03-2016 - 03-09-2016)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბელგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)