მიხეილ მახარაძე მიხეილ მახარაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 13-11-1946

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - „მეტი სარგებელი ხალხს“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (05-02-2004 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფილოსოფია

სამუშაო გამოცდილება

  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭოს წევრი, საბჭოს თავმჯდომარე (2008 - 2012)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭოს წევრი, საბჭოს თავმჯდომარე (2004 - 2004)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ფილოსოფიის ინსტიტუტი, უფრ.ლაბორანტი, უმცრ. მ/თანამშრომელი, უფრ. მ/თანამშრომელი, მთ. მ/თანამშრომელი, განყ.-ის ხელმძღვანელი (1970 - 2004)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ფილოსოფიის მეცნიერებათა დოქტორი
  • აკადემიური ხარისხი
  • პროფესორის სამეცნიერო-პედაგოგიური წოდება სპეციალობით ფილოსოფიის ისტორია

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (16-06-2004)
  • ვახტანგ გორგასლის I ხარისხის ორდენი (01-01-2007)
  • ბრწყინვალების საპრეზიდენტო ორდენი (03-12-2012)

საპატიო წოდება

  • საქართველოს სახელმწიფო პრემია (01-01-2004)
  • საქართველოს ეროვნული პრემია მეცნიერების დარგში (01-01-2011)
  • შალვა ნუცუბიძის სახელობის პრემია ფილოსოფიის დარგში (01-01-2009)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 18-11-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (23-01-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 18-11-2016)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    სომხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)