შალვა შავგულიძე შალვა შავგულიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 28-10-1957

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ვაკე

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პროკურატურა, პროკურორი (1992 - 1994)
  • ექსპერიმენტალური და კლინიკური ქირურგიის კვლევითი ინსტიტუტის უმცროსი მეცნიერ მუშაკი (1988 - 1992)
  • საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო, ლაბორანტი (1981 - 1983)
  • საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სოციოლოგიის კვლევითი ლაბორატორია, ლაბორანტი (1981 - 1985)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ლაბორანტი (1981 - 1981)
  • სარემონტო-სამშენებლო სამმართველო, აღმრიცხველი (1976 - 1977)
  • საბჭოთა კავშირის მუსფონდის საქართველოს განყოფილების მებაღე (1976 - 1976)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ლაბორანტი (1974 - 1975)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „თავისუფალი დემოკრატები“ - ფრაქციის მდივანი (01-04-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „თავისუფალი დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (11-11-2014 - 01-04-2015)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 11-11-2014)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-02-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-12-2014 - 12-02-2015)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (22-10-2012 - 11-11-2014)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (27-12-2013 - 29-02-2016)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    საფრანგეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დემოკრატიისა და ეკონომიკური განვითარების ორგანიზაცია (სუამი), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 04-03-2015)