მამუკა არეშიძე მამუკა არეშიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 27-11-1957

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (12-12-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №1 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს შოთა რუსთაველის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • დრამის რეჟისურა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს შოთა რუსთაველის სახ. სახელმწიფო თეატრალური ინსტიტუტი, პედაგოგი (1995 - 2000)
  • საქართველოს ტელერადიოკომიტეტი, მთავარი რეჟისორი (1981 - 1996)
  • მოზარდ მაყურებელთა ცემტრალური თეატრის რეჟისორი (1980 - 1981)
  • ქალაქის გაერთიანებული სასწ.სამედიცინო დახმარების კლინიკური საავადმყოფო, სანიტარი (1974 - 1977)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ვახტანგ გორგასლის III ხარისხის ორდენი (01-01-2000)

საპატიო წოდება

  • საქართველოს სახელმწიფო პრემია (01-01-1992)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 18-11-1997)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა და ეროვნულ უმცირესობათა საკითხების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (06-02-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    რუსეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისიის აპარატი - კომისიის აპარატის თანამშრომელი (21-05-2016 - 19-11-2016)
  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისიის აპარატი - კომისიის აპარატის თანამშრომელი (21-02-2016 - 21-05-2016)
  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისიის აპარატი - კომისიის აპარატის თანამშრომელი (21-11-2015 - 21-02-2016)
  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისიის აპარატი - კომისიის აპარატის თანამშრომელი (21-08-2015 - 21-11-2015)
  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისიის აპარატი - კომისიის აპარატის თანამშრომელი (21-05-2015 - 21-08-2015)
  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისიის აპარატი - კომისიის აპარატის თანამშრომელი (21-02-2015 - 21-05-2015)
  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისიის აპარატი - კომისიის აპარატის თანამშრომელი (21-11-2014 - 21-02-2015)
  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისიის აპარატი - კომისიის აპარატის თანამშრომელი (15-01-2013 - 21-11-2014)
  • arrow
    რეგიონალური პოლიტიკის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (24-11-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    რეგიონალური თანამშრომლობის და საერთაშორისო პოლიტიკისა და ანალიზის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (18-11-1997 - 24-11-1997)