ვალერი გელაშვილი ვალერი გელაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 18-01-1960

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ხაშური

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 31-03-2006)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მრეწველობა გადაარჩენს საქართველოს“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ხაშური

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ხაშური

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სახელმწიფო ფიზიკური კულტურის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ფიზიკური კულტურ და სპორტი

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს. "ევრა" -დირექტორი. სხვადასხვა პერიოდში (2006 - 2012)
  • საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო პალატის წარმომადგენელი ბალტიისპირეთის ქვეყნებში (1997 - 1999)
  • დ.ს.ს. საჯაო სახლი "V & G" - გენერალური დირექტორი, დირექტორი (1995 - 1998)
  • დ.ს.ს. კომერციული ფირმა " მხატვარი" დირექტორი (1994 - 1995)
  • დ.ს.ს. " V & G" გენერალური დირექტორი (1991 - 1993)
  • ვილნიუსის ბავშვთა სპორტული სკოლის მწვრთნელი თავისუფალ ჭიდაობაში (1981 - 1982)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატიული ფრონტი“ - ფრაქციის წევრი (31-10-2005 - 31-03-2006)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-06-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-11-2005 - 31-03-2006)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-12-2004 - 31-10-2005)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 31-10-2005)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (24-11-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 25-10-2000)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის კორუფციასთან ბრძოლის დროებითი საგამოძიებო კომისიის შექმნის შესახებ - კომისიის წევრი (04-07-2002 - 22-04-2004)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ეკვადორის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (21-03-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ლატვიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ლიტვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ლიტვის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 31-03-2006)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 31-03-2006)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დიდი ბრიტანეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბალტიისპირეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)