ირინე იმერლიშვილი ირინე იმერლიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 29-01-1971

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 27-11-2013)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ეკოლოგია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნე
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • პრესის თეორია და პრაქტიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • "ბიძინა ივანიშვილი-ქართული ოცნების" საარჩევნო იურიდიული სამსახურის უფროსი (2012 - 2012)
  • საქართველოს რესპუბლიკური პარტია, სამსახურის უფროსი, მდივანი (2006 - 2012)
  • შპს ნამი, იურისტი (2005 - 2006)
  • შპს სამი ოთხზე, იურისტი (2004 - 2005)
  • საქართველოს იუსტიციის სამინისტრო, მინისტრის მოადგილე (2000 - 2003)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ეკოლოგიის კათედრის ლაბორანტი (1994 - 1995)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მიკრობიოლოგიური ვირუსოლოგიის კათედრა, ლაბორანტი (1988 - 1989)
  • ფიზიკური და ორგანული ქიმიის ინსტიტუტი, პრეპარატორი (1988 - 1988)

სპეციალური წოდებები

  • წოდების რანგი
  • უმაღლესი სპეციალური წოდება
  • წოდება
  • იუსტიციის სახელმწიფო მრჩეველი
  • მინიჭების თარიღი
  • 21-03-2003

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 27-11-2013)

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (14-01-2013 - 27-11-2013)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-11-2012 - 27-11-2013)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (21-10-2012 - 27-11-2013)

კომისია

  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის (№07-3/106, 13.06.2013), „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციურ კანონში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტისა (№07-3/107, 13.06.2013) და „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციურ კანონში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის (№07-3/108, 13.06.2013) გამოქვეყნებისა და მათი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (26-06-2013 - 26-07-2013)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (28-12-2012 - 28-01-2013)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (17-12-2012 - 17-01-2013)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ნორვეგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 27-11-2013)
  • arrow
    სამხრეთ აფრიკის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 27-11-2013)
  • arrow
    საუდის არაბეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 27-11-2013)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 27-11-2013)
  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 27-11-2013)
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 27-11-2013)
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 27-11-2013)
  • arrow
    მექსიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (06-03-2013 - 27-11-2013)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABSEC), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 27-11-2013)
  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 27-11-2013)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარის სათათბირო ორგანო - ხაზინადართა საბჭო - საბჭოს წევრი (23-10-2012 - 27-11-2013)

სხვა

  • arrow
    საარჩევნო საკითხებზე მომუშავე ინტერფრაქციული ჯგუფი - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (07-03-2013 - 01-09-2013)
  • arrow
    დეპარტამენტის უფროსი (13-03-1998 - 12-10-2000)
  • arrow
    სამსახურის უფროსი (28-02-1997 - 13-03-1998)
  • arrow
    სამმართველოს უფროსი (10-01-1996 - 28-02-1997)
  • arrow
    საქმისმწარმოებელი (27-12-1993 - 10-01-1996)