გიორგი ქავთარაძე გიორგი ქავთარაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 02-04-1940

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ზესტაფონი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • შოთა რუსთაველის სახელობის საქართველოს სახელმწიფო თეატრალური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • დრამის რეჟისორი

სამუშაო გამოცდილება

  • შემოქმედებითი კავშირის "საქართველოს თეატრალური საზოგადოება" თავმჯდომარე (2010 - )
  • შოთა რუსთაველის სახელობის კინოსა და თეატრის უნივერსიტეტის პროფესორი (2004 - 2008)
  • რუსთავის თეატრის სამხატვრო ხელმძღვანელი (1999 - 2004)
  • გრიბოედოვის თეატრის სამხატვრო ხელმძღვანელი (1992 - 1999)
  • სოხუმის თეატრის დირექტორი და სამხატვრო ხელმძღვანელი (1982 - 1992)
  • ქუთაისის თეატრის დირექტორი და სამხატვრო ხელმძღვანელი (1976 - 1982)
  • რუსთაველის თეატრის მსახიობი და რეჟისორი (1972 - 1976)
  • ბათუმის თეატრის მთავარი რეჟისორი (1969 - 1972)
  • რუსთაველის თეატრის მსახიობი (1963 - 1969)
  • მარჯანიშვილის თეატრის სცენის თანამშრომელი, მსახიობი (1958 - 1963)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-1992)

საპატიო წოდება

  • საქართველოს სახელმწიფო პრემია (01-01-1987)
  • საქართველოს სახალხო არტისტი (01-01-1982)
  • აფხაზეთის სახალხო არტისტი (01-01-1984)
  • მარჯანიშვილის პრემიის ლაურეატი (01-01-1987)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 18-11-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 03-09-2013)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 18-11-2016)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ბულგარეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ნორვეგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    სლოვაკეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (06-03-2013 - 18-11-2016)