დავით ონოფრიშვილი დავით ონოფრიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 08-01-1961

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • კასპი

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • გეოგრაფია, ეკონომიკური გეოგრაფია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ნიუ იორკის კოლუმბიის უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო ურთიერთობების მაგისტრი

სამუშაო გამოცდილება

  • ვაშინგტონის უნივერსიტეტი - მიწვეული პროფესორი (2012 - 2012)
  • პარტია თავისუფალი დემოკრატების ეკონომიკური საბჭოს თავმჯდომარე (2009 - 2012)
  • შპს "დიჯი ინვესტი" - სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე (2008 - 2009)
  • შპს საქართველოს რკინიგზა, გენერალური დირექტორი (2004 - 2005)
  • ვანდერბილთის უნივერსიტეტი, აშშ ასოცირებული პროფესორი (2003 - 2004)
  • შპს "საქართველოს სალიზინგო კომპანია" - გენერალური დირექტორი (2001 - 2004)
  • შპს "სახელმწიფო მარეგულირებელი საბჭო" - გენერალური დირექტორი (2001 - 2008)
  • სს ქართული ფილმის სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე (2001 - 2002)
  • საქართველოს ფინანსთა მინისტრი (1998 - 2000)
  • მსოფლიო ბანკი, კონსულტანტი (1994 - 1995)
  • საქართველოს რესპუბლიკის მინისტრთა კაბინეტი, წამყვანი სახელმწიფო მრჩეველი (1993 - 1993)
  • საქართველოს ფინანსთა სამინისტრო, განყოფილების უფროსის მოადგილე (1993 - 1993)
  • მცირე სამეწარმეო გაერთიანება კონცერნი "საქართველო" - ტურიზმის სექტორის უფროსი (1991 - 1991)
  • ეკონომიკისა და პროგნოზირების ინსტიტუტი, ასპირანტურა (1988 - 1991)
  • სახალხო მეურნეობის მართვის ინსტიტუტი, ლაბორანტი, უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1984 - 1988)
  • თბილისის ინსტრუმენტალური ქარხანა (1978 - 1979)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ეკონომიკურ მეცნიერებათა დოქტორი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „თავისუფალი დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (07-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - თავისუფალი დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 07-11-2014)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-03-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-12-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (21-10-2012 - 02-03-2015)

კომისია

  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (17-12-2012 - 17-01-2013)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    პორტუგალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    უნგრეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ისრაელის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ყაზახეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო ასოცირების კომიტეტი), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-04-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო თანამშრომლობის კომიტეტი), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 29-04-2015)
  • arrow
    ევრონესტის (აღმოსავლეთის პარტნიორობის) საპარლამენტო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 04-03-2015)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის საბიუჯეტო ოფისის სამეთვალყურეო საბჭო - საბჭოს წევრი (22-01-2015 - 03-11-2015)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარის სათათბირო ორგანო - ხაზინადართა საბჭო - საბჭოს წევრი (23-10-2012 - 18-11-2016)