გიორგი ჟვანია გიორგი ჟვანია
  • დაბადების თარიღი
  • 28-05-1968

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • რადიოფიზიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს "ბი ემ სი" დირექტორი (2000 - 2012)
  • შპს სამგორი, დირექტორის მოადგილე (1996 - 1998)
  • გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების სამინისტრო, მთავარი სპეციალისტი (1996 - 1996)
  • მეცნიერებათა აკადემიის ფიზიკის ინსტიტუტი, სტაჟიორ-მკვლევარი (1992 - 1996)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 18-11-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (27-01-2015 - 08-12-2015)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-12-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (22-10-2012 - 23-12-2013)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 03-09-2013)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    თურქმენეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (12-06-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევრონესტის (აღმოსავლეთის პარტნიორობის) საპარლამენტო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (04-03-2015 - 18-11-2016)