გიორგი ღვინიაშვილი გიორგი ღვინიაშვილი
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289147
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281160
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-003
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-222
  • დაბადების თარიღი
  • 26-03-1969

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (01-12-2016 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - „მეტი სარგებელი ხალხს“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • გურჯაანი

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • გურჯაანი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს ადმინისტრაციულ-ტერიტორიულ ერთეულებში (ახმეტის, გურჯაანის, დედოფლისწყაროს, თელავის, ლაგოდეხის, საგარეჯოს, სიღნაღისა და ყვარლის მუნიციპალიტეტები) სახელმწიფო რწმუნებული - გუბერნატორი (2008 - 2012)
  • საქართველოს პროკურატურის სამმართველოს უფროსი, დეპარტამენტის უფროსი, თბილისის პროკურორი (2004 - 2008)
  • საქართველოს უშიშროების სამინისტროს სამხედრო სამსახური - დეპარტამენტის უფროსი (2004)
  • საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს გენინსპექციის უფროსი (2002 - 2003)
  • საქართველოს პროკურატურის თანაშემწე, სტაჟიორი, გამომძიებელი, გენინსპექციის პროკურორი, პროკურორი (1992 - 2002)
  • საბურთალოს რაისაკვების ტრესტის საწყობის მუშა (1990 - 1991)
  • სამხედრო სამსახური (1988 - 1990)
  • საქართველოს პროკურატურის ინსპექტორი, კურიერი (1987 - 1988)
  • საქაგრომშენის შემკეთებელი (1986 - 1987)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (25-05-2005)
  • ღირსების ორდენი (11-11-2009)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ევროპული საქართველო - რეგიონები“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (23-06-2017 )
  • arrow
    ფრაქცია „მოძრაობა თავისუფლებისთვის - რეგიონები“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (07-02-2017 - 23-06-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ევროპული საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (13-01-2017 - 07-02-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (05-12-2016 - 13-01-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - ერთიანი საქართველოსთვის“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (29-12-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - რეგიონები“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (06-03-2013 - 29-12-2015)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - რეგიონები“ - ფრაქციის წევრი (07-02-2013 - 06-03-2013)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 07-02-2013)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები-მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (17-08-2008 - 21-10-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-02-2017 )
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-02-2017 )
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (15-12-2016 - 13-01-2017)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-02-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (22-10-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 07-02-2013)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (11-06-2008 - 21-10-2008)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2015 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (04-03-2016 - 03-09-2016)
  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (27-12-2013 - 29-02-2016)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის (№07-3/106, 13.06.2013), „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციურ კანონში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტისა (№07-3/107, 13.06.2013) და „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციურ კანონში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის (№07-3/108, 13.06.2013) გამოქვეყნებისა და მათი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (26-06-2013 - 26-07-2013)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    კუბის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ნიდერლანდების სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (04-03-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (04-03-2015 - 04-03-2016)
  • arrow
    ევრონესტის (აღმოსავლეთის პარტნიორობის) საპარლამენტო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 04-03-2015)

სხვა

  • arrow
    საარჩევნო საკითხებზე მომუშავე ინტერფრაქციული ჯგუფი - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (26-12-2013 - 26-03-2014)
  • arrow
    საარჩევნო საკითხებზე მომუშავე ინტერფრაქციული ჯგუფი - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (07-03-2013 - 01-09-2013)