ფრიდონ საყვარელიძე ფრიდონ საყვარელიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 03-09-1954

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (13-11-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი, ლექტორი (2011 - )
  • ქრისტიანული განათლების ფონდი, დირექტორი (2011 - )
  • "რესუბლიკური ინსტიტუტის" გამგეობის წევრი (2009 - 2012)
  • განვითარებისა და თანამშრომლობის ცენტრი, პროგრამების დირექტორი (2000 - 2003)
  • ექიმთა დახელოვნების ინსტიტუტი, ასისტენტი (1989 - 2000)
  • მე-4 სამმართველოს 1 პოლიკლინიკა, ექიმი-კარდიოლოგი (1987 - 1989)
  • მე-2 პოლიკლინიკა, ექიმი (1978 - 1987)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • მედიცინის მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „რესპუბლიკელები“ - ფრაქციის წევრი (09-04-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - რესპუბლიკელები“ - ფრაქციის წევრი (14-11-2012 - 09-04-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-11-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-10-2015 - 25-11-2015)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (20-11-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-11-2012 - 26-10-2015)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (13-11-2012 - 20-11-2012)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (12-06-2015 - 18-11-2016)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    იორდანიის ჰაშიმიტური სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (16-09-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    კოლუმბიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    უზბეკეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჩილეს რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ახალი ზელანდიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    საბერძნეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    მონტენეგროს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ნიდერლანდების სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ისრაელის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    გვატემალის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    პანამის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ეგვიპტის არაბთა რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევრონესტის (აღმოსავლეთის პარტნიორობის) საპარლამენტო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-06-2015 - 18-11-2016)

სხვა

  • arrow
    საარჩევნო საკითხებზე მომუშავე ინტერფრაქციული ჯგუფი - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (07-03-2013 - 01-09-2013)