ვიქტორ დოლიძე ვიქტორ დოლიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 04-07-1973

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ჩუღურეთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო სამართალი

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის საკრებულო, საკრებულოს წევრი (2010 - 2012)
  • საგარეო საქმეთა სამინისტრო, მუდმივი წარმომადგენელი, ელჩი (2005 - 2009)
  • საქართველოს ეროვნული უშიშროების საბჭოს აპარატი, დეპარტამენტის დირექტორი (2004 - 2005)
  • საგარეო საქმეთა სამინისტრო, ატაშე, მეორე მდივანი, სამმართველოს უფროსი, მრჩეველი (1996 - 2004)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „თავისუფალი დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (07-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - თავისუფალი დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 07-11-2014)

კომიტეტი

  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (16-03-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-12-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 07-11-2014)
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (21-10-2012 - 16-03-2015)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ჩილეს რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    საბერძნეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    სამხრეთ აფრიკის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ბელგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ავსტრიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო ასოცირების კომიტეტი), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (28-10-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო თანამშრომლობის კომიტეტი), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 04-03-2015)
  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    ევრონესტის (აღმოსავლეთის პარტნიორობის) საპარლამენტო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (21-11-2012 - 18-11-2016)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის გენდერული თანასწორობის საბჭო - საბჭოს წევრი (15-11-2012 - 18-11-2016)