დავითი დარცმელიძე დავითი დარცმელიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 22-09-1979

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - „მეტი სარგებელი ხალხს“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • აბაშა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სახელმწიფო უშიშროების სამინისტროს აკადემია
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს ადმინისტრაციულ-ტერიტორიულ ერთეულებში (ქალაქი ფოთი, აბაშის, ზუგდიდის, მარტვილის, მესტიის, სენაკის, ჩხოროწყუს, წალენჯიხის მუნიციპალიტეტები) სახელმწიფო რწმუნებული−გუბერნატორის პირველი მოადგილე (2011 - 2012)
  • საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო (2004 - 2011)

სპეციალური წოდებები

  • წოდების რანგი
  • უფროსი სპეციალური წოდება
  • წოდება
  • პოლიციის მაიორი
  • მინიჭების თარიღი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - რეგიონები“ - ფრაქციის მდივანი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - რეგიონები“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 06-03-2013)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (16-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-07-2013 - 16-02-2016)
  • arrow
    დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 28-03-2013)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ურუგვაის აღმოსავლური რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

სხვა

  • arrow
    პარლამენტის წევრის თანაშემწე (01-07-2017 - 01-01-2018)
  • arrow
    პარლამენტის წევრის თანაშემწე (13-12-2016 - 01-07-2017)