ენზელ მკოიანი ენზელ მკოიანი
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289254
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281543
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-502
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-141
  • დაბადების თარიღი
  • 03-05-1959

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - „მეტი სარგებელი ხალხს“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ნინოწმინდა

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ნინოწმინდა

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ნინოწმინდა

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ნინოწმინდა

მაჟორიტარი პარლამენტის წევრის ბიურო

  • მისამართი
  • ნინოწმინდა, თავისუფლების №27; ახალქალაქი, ჩარენსის №11, გამგეობის შენობა
  • ბიუროს ტელეფონის ნომერი
  • ნინოწმინდა - 0361222141; ახალქალაქი - 0362222626
  • მიღების დღეები
  • წინასწარ ჩაწერით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • სომხეთის სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სოფლის მეურნეობის ეკონომიკა და ორგანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • ორგანიზაცია ენერგია, დირექტორის მოადგილე (1996 - 1999)
  • კოოპერატივი "მშენებელი", თავმჯდომარის მოადგილე (1990 - 1995)
  • ახალქალაქის რაიონული კომიტეტის მდივანი (1984 - 1990)
  • ბოგდანოვკის სამშენებლო სამმართველო, მესამე თანრიგის მუშა (1983 - 1984)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1981 - 1983)
  • ბოგდანოვკის სამშენებლო სამმართველო, ზეინკალი (1978 - 1981)
  • საქდამზადების ბოგდანოვკის ტყავნედლეულის საწყობი, მუშა (1977 - 1977)
  • ბოგდანოვკის მოძრავი მექანიზირებული კოლონა 21, მეორე თანრიგის მუშა (1976 - 1977)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების მედალი (13-10-1998)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - რეგიონების განვითარებისთვის“ - ფრაქციის მდივანი (22-12-2016 )
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 - 22-12-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „უპარტიო დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (13-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „უპარტიო, დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (26-10-2012 - 13-11-2014)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები-მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (17-08-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები“ - ფრაქციის წევრი (27-12-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (19.11.2001 - 22.04.2004) (19.11.2001 - 22.04.2004) - ფრაქციის წევრი (19-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (15.10.2001 - 19.11.2001) - ფრაქციის წევრი (15-10-2001 - 19-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 15-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-02-2017 )
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-01-2017 - 07-02-2017)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-12-2016 - 09-02-2017)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 28-12-2016)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 28-12-2016)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (04-04-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-11-2012 - 04-04-2014)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-11-2012 - 15-04-2013)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვის, მოქალაქეთა პეტიციებისა და სამოქალაქო საზოგადოების მშენებლობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვის, მოქალაქეთა პეტიციებისა და სამოქალაქო საზოგადოების მშენებლობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 25-10-2000)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-12-2016 - 04-05-2017)
  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2012 წლის საფინანსო-ეკონომიკური, სამართლებრივი და ორგანიზაციული საქმიანობის, აუდიტის ხარისხის კონტროლისა და შიდა კონტროლის პროცედურების შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (21-12-2012 - 20-05-2013)
  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2012 წლის საფინანსო-ეკონომიკური საქმიანობის აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (21-11-2012 - 21-12-2012)
  • arrow
    ენერგეტიკის სექტორში არსებულ დარღვევათა შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (07-07-2004 - 09-03-2005)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    სომხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ყაზახეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    საფრანგეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ალბანეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (24-04-2012 - 21-10-2012)
  • arrow
    მონტენეგროს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (17-12-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    საფრანგეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    სომხეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    აშშ-ის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    სომხეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევრონესტის (აღმოსავლეთის პარტნიორობის) საპარლამენტო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-07-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი სომხეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)