თამაზ მეჭიაური თამაზ მეჭიაური
  • დაბადების თარიღი
  • 01-12-1954

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (13-11-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს ლეიბორისტული (შრომის) პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • თიანეთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მშენებლობის ეკონომიკა და ორგანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • თელავის (კახეთის) საგადასახადო ინსპექცია, უფროსი (2007)
  • საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს გლდანი-ნაძალადევის საოლქო საგადასახადო ინსპექცია, უფროსი (2004)
  • გორის (შიდა ქართლისა და მცხეთა-მთიანეთის) საგადასახადო ინსპექციის უფროსი (2004 - 2007)
  • ქ. თბილისის ისნის რაიონის სახელმწიფო საგადასახადო ინპექციის უფროსი (1995)
  • საქართველოს რესპუბლიკის სახელმწოფო საგადასახადო ინსპექციის უფროსის მოადგილე (1993 - 1995)
  • საქართველოს რესპუბლიკის ფინანსთა სამინისტროსთან არსებული საგადასახადო დეპარტამენტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1993)
  • საქართელოს რესპუბლიკის სახელმწიფო საგადასახადო ინსპექცია, უფროსის პირველი მოადგილე (1992 - 1993)
  • თიანეთის რაიონის პრეფექტის პირველი მოადგილე (1991)
  • თიანეთის რაიკოოპერატივის თავმჯდომარე (1986 - 1991)
  • თიანეთის რაიონის სასოფლო-სამეურნეო საწარმოო გაერთიანება, ეკონომისტ-ბუღალტერი, უფროსი ეკონომისტი, რევიზორ-ბუღალტერი (1982 - 1986)
  • თიანეთის 73-ე სპტ სასწავლებლის პედაგოგი (1980 - 1982)
  • თიანეთის მოსახლეობის საყოფაცხოვრებო მომსახურების სამმართველო, ინჟინერი (1977)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1974 - 1976)
  • თიანეთის საყოფაცხოვრებო მომსახურების სამმართველო, მუშა (1974)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (03-12-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი აფხაზეთი და ქრისტიან დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (15-05-2001 - 12-11-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (02-04-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (27-01-2015 - 21-04-2015)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-07-2013 - 25-12-2013)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2014 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (01-03-2015 - 01-08-2015)
  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2013 წლის საფინანსო-ეკონომიკური, სამართლებრივი და ორგანიზაციული საქმიანობის, აუდიტის ხარისხის კონტროლისა და შიდა კონტროლის პროცედურების შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (11-12-2013 - 10-06-2014)
  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2012 წლის საფინანსო-ეკონომიკური, სამართლებრივი და ორგანიზაციული საქმიანობის, აუდიტის ხარისხის კონტროლისა და შიდა კონტროლის პროცედურების შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (21-12-2012 - 20-05-2013)
  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2012 წლის საფინანსო-ეკონომიკური საქმიანობის აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (21-11-2012 - 21-12-2012)
  • arrow
    ცალკეული თანამდებობის პირების ქმედებათა კანონირების შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (22-04-2003 - 22-04-2004)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ელ-სალვადორის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჩილეს რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ეკვადორის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (21-03-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჩრდილოეთ კავკასიის რესპუბლიკების პარლამენტებთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ყაზახეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ერაყის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იტალიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი რუსეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარის სათათბირო ორგანო - ხაზინადართა საბჭო - საბჭოს წევრი (28-05-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის საბიუჯეტო ოფისის სამეთვალყურეო საბჭო - საბჭოს წევრი (22-01-2015 - 18-11-2016)