გიორგი გოზალიშვილი გიორგი გოზალიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 24-10-1954

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - „მეტი სარგებელი ხალხს“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ლაგოდეხი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარე (2010 - 2012)
  • ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტის გამგებლის მოადგილე, გამგებელი (2008 - 2010)
  • შპს ლაგოდეხის რაიონის ჯანდაცვა, დირექტორის მოადგილე (2007 - 2008)
  • შპს ლაგოდეხის რაიონის ჯანდაცვა, სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე (2004 - 2007)
  • დირექტორი- კახეთის შრომის, ჯანმრთელობის და სოციალური დაცვის დეპარტამენტი (2001 - 2004)
  • ლაგოდეხის რაიონის გამგეობის თავმჯდომარე (1998 - 2001)
  • შრომის ჯანმრთელობის დაცვის სამინისტრო , კახეთის სამხარეო ცენტრი - დირექტორი, სალიკვიდაციო კომისიის თავმჯდომარე, (1994 - 1998)
  • ლაგოდეხის რაიონული საავადმყოფო, ექიმი თერაპევტი, მთავარი ექიმის მოადგილე, მთავარი ექიმი (1980 - 1994)
  • თბილისის პირველი საავადმყოფო, ექიმი-ინტერნი (1979 - 1980)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-2008)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „უპარტიო დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (13-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „უპარტიო, დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (21-03-2013 - 13-11-2014)
  • arrow
    ფრაქცია „უპარტიო, დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (26-10-2012 - 21-03-2013)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (17-07-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (13-07-2015 - 17-07-2015)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-11-2012 - 04-04-2014)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-11-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 26-10-2012)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2014 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (01-03-2015 - 01-08-2015)
  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2013 წლის საფინანსო-ეკონომიკური, სამართლებრივი და ორგანიზაციული საქმიანობის, აუდიტის ხარისხის კონტროლისა და შიდა კონტროლის პროცედურების შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (11-12-2013 - 10-06-2014)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის (№07-3/106, 13.06.2013), „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციურ კანონში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტისა (№07-3/107, 13.06.2013) და „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციურ კანონში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის (№07-3/108, 13.06.2013) გამოქვეყნებისა და მათი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (26-06-2013 - 26-07-2013)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (21-11-2012 - 20-03-2015)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (04-03-2015 - 18-11-2016)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის გენდერული თანასწორობის საბჭო - საბჭოს წევრი (15-11-2012 - 18-11-2016)

სხვა

  • arrow
    საარჩევნო საკითხებზე მომუშავე ინტერფრაქციული ჯგუფი - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (26-12-2013 - 26-03-2014)