ალი მამედოვი ალი მამედოვი
  • დაბადების თარიღი
  • 23-11-1979

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ქვემო ქართლის ფილიალი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს ADG პლასტიკური კომპანიის დირექტორი (2011 - 2012)
  • არასამთავრობო ორგანიზაცია "საზოგადოებრივი სამოქალაქო განვითარების ინსტიტუტი" (2009 - 2012)
  • არასამთავრობო ორგანიზაცია "ხიდის: დირექტორი (1998 - 2004)

კვალიფიკაციის ასამაღლებელი კურსები

  • საქართველოში მცხოვრები აზერბაიჯანელი და სომეხი მოსახლეობის სამოქალაქო ინტეგრაცია სახელმწიფოში (თბილისი) (01-01-2006)
  • ეთნიკურ უმცირესობათა საჯარო პოლიტიკის შემუშავების პროცესში ჩართვის ხელშეწყობა (01-01-2009)
  • ლიდერობის პროგრამა ახალგაზრდა ლიდერებისთვის (01-01-2006)
  • ლიდერობა, ადვოკატირება, მრავალფეროვნების მართვა (01-01-2008)
  • ინსტიტუციური განვითარება, ორგანიზაციული გაძლიერება
  • გენდერული განვითარების პროგრამა
  • საარჩევნო სისტემების სრულყოფის კავკასიური რეგიონული ქსელი (01-01-2003)

საპატიო წოდება

  • საერთაშორისო უფლებათა დამცველი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 18-11-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-11-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (22-10-2012 - 18-11-2016)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    იორდანიის ჰაშიმიტური სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (16-09-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    ირანის ისლამური რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    მონტენეგროს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ელ-სალვადორის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    კოლუმბიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ირანის ისლამური რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (06-03-2013 - 30-11-2014)
  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჩეხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 18-11-2016)