დავით უსუფაშვილი დავით უსუფაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 05-03-1968

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის თავმჯდომარე

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • საბურთალო

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • „ქართული ოცნების“ პოლიტიკური საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილე (2011 - )
  • საქართველოს რესპუბლიკური პარტიის თავმჯდომარე (2005 - 2013)
  • „IRIS საქართველოს“ უფროსი იურიდიული და პოლიტიკური მრჩეველი (2002 - 2005)
  • „IRIS საქართველოს“ მისიის ხელმძღვანელის მოადგილე (2001 - 2002)
  • საქართველოს პრეზიდენტის ანტიკორუფციული სამუშაო ჯგუფის აღმასრულებელი მდივანი (2000 - 2001)
  • AMEX-International-ის მისიის ხელმძღვანელი (1999 - 2000)
  • თბილისის საარბიტრაჟო პალატის არბიტრი (1999 - 2012)
  • საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის ლექტორი (1999 - 2012)
  • ფონდი „ღია საზოგადოება - საქართველოს“ საბჭოს წევრი (1995 - 1997)
  • საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის თავმჯდომარე (1995 - 1997)
  • საქართველოს სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისიის წევრი (1993 - 1995)
  • საქართველოს პრეზიდენტის აპარატის უფროსი იურიდიული მრჩეველი, საქართველოს პარლამენტსა და საკონსტიტუციო კომისიაში საქართველოს პრეზიდენტის სპეციალური წარმომადგენელი (1992 - 1994)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ჰუმანიტარული ფაკულტეტის პროფესორის თანაშემწე (1992 - 1996)
  • საქართველოს სახელმწიფო საბჭოს წამყვანი იურიდიული მრჩეველი (1992)
  • საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისიის - წევრი, იურიდიული დეპარტამენტის უფროსი (1989 - 1995)
  • საბჭოთა არმია (1986 - 1988)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „რესპუბლიკელები“ - ფრაქციის წევრი (09-04-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - რესპუბლიკელები“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 09-04-2016)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (27-12-2013 - 29-02-2016)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ეკვადორის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (21-03-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ყირგიზეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (21-11-2012 - 18-11-2016)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    ღია და გამჭვირვალე მმართველობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭო - საბჭოს წევრი (30-12-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის საბიუჯეტო ოფისის სამეთვალყურეო საბჭო - საბჭოს თავმჯდომარე (22-01-2015 - 18-11-2016)