ვაჟა ჩიტაშვილი ვაჟა ჩიტაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 10-02-1963

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - „მეტი სარგებელი ხალხს“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ახალციხე

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საბჭოთა კავშირის შინაგან საქმეთა სამინისტროს მოსკოვის მილიციის უმაღლესი სკოლა
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • სამცხე-ჯავახეთის საოლქო პროკურორი (2008 - 2012)
  • სამცხე-ჯავახეთის საოლქო პროკურორი (2008 - 2008)
  • ახალციხის მუნიციპალიტეტის გამგებელი (2008 - 2008)
  • საქართველოს პროკურატურა, სამცხე-ჯავახეთის საოლქო პროკურორის მოადგილე, განყოფილების უფროსი (2004 - 2008)
  • საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო (1985 - 2004)
  • სოფელ ვალეს მახარაძის სახელობის კოლმეურნეობის წევრი (1984 - 1985)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (06-08-2012)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - რეგიონები“ - ფრაქციის წევრი (22-01-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 18-01-2013)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-07-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (04-02-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 28-03-2013)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (20-03-2015 - 18-11-2016)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)