ზურაბი ჩილინგარაშვილი ზურაბი ჩილინგარაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 05-01-1965

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - „მეტი სარგებელი ხალხს“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ადიგენი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საავტომობილო ტრანსპორტის ექსპლუატაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • შემოსავლების სამსახურის უფროსის აპარატის რეგიონული კოორდინატორი, უფროსის მოადგილე (2011 - 2012)
  • შემოსავლების სამსახურის ახალციხის რეგიონული ცენტრის უფროსი (2008 - 2011)
  • ადიგენის მუნიციპალიტეტის გამგებელი (2006 - 2008)
  • შპს ტელერადიო კომპანია იმპერია, დირექტორი, გენდირექტორი (1998 - 2006)
  • ადიგენის მმართველობის ადგილობრივი ორგანო, განყოფილების გამგე (1991 - 1992)
  • სამხედრო სამსახური (1984 - 1986)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - რეგიონები“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 18-11-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (31-05-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (04-12-2012 - 05-02-2013)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 31-05-2016)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 18-11-2016)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2015 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (04-03-2016 - 03-09-2016)
  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2014 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (01-03-2015 - 01-08-2015)
  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2013 წლის საფინანსო-ეკონომიკური, სამართლებრივი და ორგანიზაციული საქმიანობის, აუდიტის ხარისხის კონტროლისა და შიდა კონტროლის პროცედურების შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (11-12-2013 - 10-06-2014)
  • arrow
    საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისიის საქმიანობის შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (01-05-2013 - 01-11-2013)
  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2012 წლის საფინანსო-ეკონომიკური, სამართლებრივი და ორგანიზაციული საქმიანობის, აუდიტის ხარისხის კონტროლისა და შიდა კონტროლის პროცედურების შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (21-12-2012 - 20-05-2013)
  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2012 წლის საფინანსო-ეკონომიკური საქმიანობის აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (21-11-2012 - 21-12-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ლატვიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ლიტვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    საფრანგეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)