მალხაზ წერეთელი მალხაზ წერეთელი
  • დაბადების თარიღი
  • 26-03-1959

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ჭიათურა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • პედიატრია

სამუშაო გამოცდილება

  • პედიატრი, შპს "ჯეოჰოსპიტალის" სამედიცინო ცენტრი (2011 - 2012)
  • ჭიათურის მუნიციპალიტეტის წევრი (2010 - 2012)
  • ჭიათურის სასკრებულოს წევრი (2002 - 2010)
  • ჭიათურის საავადმყოფო, ექიმი, განყოფილების გამგე (1986 - 2011)
  • სოფელ ხრეითის უბნის საავადმყოფოს პედიატრი (1985 - 1986)
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი, ორდინატურა (1983 - 1985)
  • თერაპიის კვლევითი ინსტიტუტი, დეზინფექტორი (1976 - 1977)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „რესპუბლიკელები“ - ფრაქციის წევრი (09-04-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - რესპუბლიკელები“ - ფრაქციის მდივანი (21-10-2012 - 09-04-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-05-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 02-05-2013)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (22-10-2012 - 13-11-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ეკვადორის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (21-03-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    სლოვაკეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჩრდილოეთ კავკასიის რესპუბლიკების პარლამენტებთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    სლოვენიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ხორვატიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჰონდურასის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    არგენტინის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ლატვიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ახალი ზელანდიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    რუმინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ლიტვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    მოლდოვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    მექსიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    იამაიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ავსტრალიის თანამეგობრობის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ინდოეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ბრაზილიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    იორდანიის ჰაშიმიტური სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ბულგარეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ირანის ისლამური რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ურუგვაის აღმოსავლური რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    გვატემალის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ყაზახეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ნორვეგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    შვედეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    საუდის არაბეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    პანამის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    დომინიკის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    პოლონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    კოსტა-რიკის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    სერბეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)