ომარი ნიშნიანიძე ომარი ნიშნიანიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 03-08-1952

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (13-11-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ძველი მსოფლიოს ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • აკაკი წერეთლის სახელობის უნივერსიტეტი, დოცენტი, ასოცირებული პროფესორი, პროფესორი (1991 - )
  • ქუთაისის ხელოვნების ინსტიტუტის რექტორი (1991 - 2012)
  • ქუთაისის საკრებულოს თავმჯდომარე (1990 - 1991)
  • ქუთაისის პედაგოგიური ინსტიტუტი, უფროსი ლაბორანტი, მასწავლებელი, დოცენტი, მეორად პროფესიათა ფაკულტეტის დეკანი, ინსტიტუტის დიდი სამეცნიერო საბჭოს წევრი (1985 - 1991)
  • თბილისის სახელმწიფო კონსერვატორია, უფროსი ლაბორანტი (1982 - 1985)
  • ვ. აბაშიძის სახელობის ქუთაისის საქალაქო კულტურის სახლი, ადმინისტრატორი (1979 - 1979)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ისტორიის მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (03-12-2012 - 18-11-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (02-07-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (27-01-2015 - 02-07-2015)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (03-09-2013 - 18-11-2016)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ეკვადორის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (21-03-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    არგენტინის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ბრაზილიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ეგვიპტის არაბთა რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)