ომარ მეგრელიძე ომარ მეგრელიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 10-08-1962

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - „მეტი სარგებელი ხალხს“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • შუახევი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ქართული ენა და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • აჭარის მინისტრთა საბჭოს აპარატის უფროსი (2011 - 2012)
  • შუახევის რაიონის გამგებლის მოადგილე, გამგებლის პირველი მოადგილე, გამგებელი (2005 - 2011)
  • აჭარის უზენაესი საბჭოს პასუხისმგებელი ორგანიზატორი (1996 - 2000)
  • აჭარის მინისტრთა საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილის თანაშემწე (1995 - 1996)
  • ფირმა "ანგოს" დირექტორის მოადგილე (1991 - 1995)
  • სამშენებლო პროფტექნიკური სასწავლებლის აღმზრდელი პედაგოგი, კომკავშირის მდივანი, ქართული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებელი (1986 - 1991)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1984 - 1985)
  • სოფელ ზედა წინავლას საშუალო სკოლის ქართული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებელი (1983 - 1983)
  • სოფელ ფურტიოს საშუალო სკოლის ქართული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებელი (1982 - 1983)
  • ბათუმის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი (1978 - 1982)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 18-11-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 18-11-2016)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (21-11-2012 - 18-11-2016)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ლატვიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ლიტვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

სხვა

  • arrow
    საარჩევნო საკითხებზე მომუშავე ინტერფრაქციული ჯგუფი - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (26-12-2013 - 26-03-2014)