მურმან დუმბაძე მურმან დუმბაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 01-01-1960

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილე

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ბათუმი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მათემატიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • აჭარის უმაღლესი საბჭოს წევრი (2004 - 2008)
  • აჭარის დროებითი საპრეზიდენტო საბჭოს წევრი (2004)
  • ბათუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მასწავლებელი, დოცენტი (1991 - 2008)
  • აჭარის ჰიდრომეტეოროლოგიის ცენტრი, ინჟინერ-პროგრამისტი (1990 - 1991)
  • მართვის პრობლემების ინსტიტუტის ასპირანტი (1987 - 1990)
  • სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტი მიონი (1982 - 1986)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 23-09-2014)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    დანიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    საფრანგეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჩეხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო ასოცირების კომიტეტი), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (28-10-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 04-03-2015)