როსტომ ხალვაში როსტომ ხალვაში
  • დაბადების თარიღი
  • 09-05-1953

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ხელვაჩაური

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სუბტროპიკული მეურნეობის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • აგრონომია

სამუშაო გამოცდილება

  • კემპის უფროსი, შპს "კომპანია ბლექ სი გრუპი" (2007 - 2012)
  • შპს სალიბაური, დირექტორი (1999 - 2005)
  • აჭარის თევზჭერისა და თევზის გადამუშავების საწარმოო გაერთიანება, ბრიგადირი, ავტოპარკის უფროსი (1994 - 1996)
  • ჩაისუბნის კოლმეურნეობის მთავარი აგრონომი (1987 - 1993)
  • სოფელ ჩაისუბნის კოლმეურნეობა, ბრიგადირი (1982 - 1987)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 18-11-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 26-02-2015)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 18-11-2016)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ჩილეს რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ლიტვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ყაზახეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)