ნიკოლოზ ყიფშიძე ნიკოლოზ ყიფშიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 12-10-1952

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - „მეტი სარგებელი ხალხს“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • აკადემიკოს ნიკოლოზ ყიფშიძის სახელობის ცენტრალური საუნივერსიტეტო კლინიკა, გენერალური დირექტორი (2006 - 2012)
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო აკადემიის რექტორის მოადგილე (2006 - 2012)
  • მოლეკულარული ინტერვენციების, ფარმაკოლოგიის ლენოქსჰილის გულისა და სისხლძძარღვების ინსტიტუტის დირექტორი, ექიმი (1997 - 2006)
  • ვისკონსინის სამედიცინო კოლეჯის პროფესორი, ექიმი (1992 - 1997)
  • ბაკულევის სახელობის გულ-სისხლძარღვთა ინსტიტუტის უფროსი მეცნიერ მუშაკი (1985 - 1992)
  • ბაკულევის სახელობის გულ-სისხლძარღვთა ინსტიტუტის უმცროსი მეცნიერ მუშაკი (1982 - 1985)
  • ბაკულევის სახელობის გულ-სისხლძარღვთა ინსტიტუტის ასპირანტი (1975 - 1982)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • მედიცინის მეცნიერებათა დოქტორი
  • აკადემიური ხარისხი
  • მედიცინის მეცნიერებათა კანდიდატი

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-2008)

საპატიო წოდება

  • საქართველოს სახელმწიფო პრემია (01-01-2012)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - ერთიანი საქართველოსთვის“ - ფრაქციის წევრი (29-12-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 29-12-2015)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-07-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 18-11-2016)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    კუბის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ყირგიზეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    დომინიკის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    მართლმადიდებლობის საპარლამენტთაშორისო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (04-03-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო თანამშრომლობის კომიტეტი), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 04-03-2015)
  • arrow
    მართლმადიდებლობის საპარლამენტთაშორისო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 04-03-2016)