დავით ზურაბიშვილი დავით ზურაბიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 16-03-1957

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • პოლიტიკური ეკონომია

სამუშაო გამოცდილება

  • თავისუფლების ინსტიტუტის გამგეობის წევრი (1997 - 2004)
  • კავკასიური ინსტიტუტის ბიულეტენის რედაქტორი (1996 - 1997)
  • გაზეთი „არგუმენტის“ რედაქტორი (1995 - 1996)
  • მწერალთა კავშირის მხატვრული თარგმნისა და ლიტურთიერთობების მთავარი სარედაქციო კოლექიის წევრი (1981 - 1984)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიისა და სამართლის ინსტიტუტის მეცნიერ-თანამშრომელი (1979 - 1981)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატიული ფრონტი“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (19-11-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატიული ფრონტი“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (02-05-2007 - 05-11-2007)
  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატიული ფრონტი“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (08-05-2006 - 02-05-2007)
  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატიული ფრონტი“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (31-10-2005 - 08-05-2006)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (24-04-2004 - 15-09-2005)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-09-2005 - 31-10-2005)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (09-09-2004 - 22-09-2005)

კომისია

  • arrow
    „საქართველოს სახელმწიფო გერბის შესახებ“ საქართველოს ორგანულ კანონში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს ორგანული კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (20-04-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აშშ-ის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    შვეიცარიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-06-2004 - 02-03-2007)

სხვა

  • arrow
    პარლამენტის თავმჯდომარის თანაშემწე (02-09-2013 - 14-07-2014)