დარეჯან ჩხეტიანი დარეჯან ჩხეტიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 03-01-1955

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (11-12-2013 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მოსკოვის ი.მ. სეჩენოვის სახელობის პირველი სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს „ბოლნისის სამშობიარო სახლის“ დირექტორი (2000 - 2013)
  • სს „ბოლნისის რაიონის სამშობიარო სახლის“ დირექტორი (1997 - 2000)
  • ბოლნისის რაიცენტრალური საავადმყოფოს სამეანო გინეკოლოგიური განყოფილება, მეან-გინეკოლოგი, განყოფილების გამგე (1990 - 1997)
  • კლინიკური ორდინატურა მეანობა-გინეკოლოგიაში მოსკოვის ი. მ. სეჩენოვის სახელობის პირველი სამედიცინო ინსტიტუტის სამეანო-გინეკოლოგიური კათედრის ბაზაზე (1988 - 1990)
  • მოსკოვის №5 სამშობიარო სახლი, ექიმი, მეან-გინეკოლოგი (1985 - 1988)
  • მოსკოვის №20 კლინიკური საავადმყოფო, ექიმი-ინტერნი, მეან-გინეკოლოგი (1984 - 1985)
  • გორკის №4 სამშობიარო, აკუშერი (1977 - 1978)
  • გალის სამშობიარო სახლი, მედდა (1976 - 1977)
  • გულრიფშის საავადმყოფო, სანიტარი (1971 - 1972)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-10-2001)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (24-12-2013 - 18-11-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (04-03-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (24-12-2013 - 18-11-2016)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    მალაიზიის ფედერაციის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (01-05-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ბულგარეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    თურქმენეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ისრაელის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    მოლდოვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    მონტენეგროს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ნიდერლანდების სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    სერბეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    რუმინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო ასოცირების კომიტეტი), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (28-10-2015 - 18-11-2016)