ხათუნა ოჩიაური ხათუნა ოჩიაური
  • დაბადების თარიღი
  • 09-06-1959

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის აპოლონ ქუთათელაძის სახელობის სახელმწიფო სამხატვრო აკადემია
  • სპეციალობა
  • არქიტექტორი

სამუშაო გამოცდილება

  • მცხეთა-მთიანეთის რწმუნებული, გუბერნატორი (2013)
  • თბილისის საკრებულოს წევრი (2006 - 2008)
  • თბილისის სახელმწიფო სამხატვრო აკადემია,არქიტექტურის საფუძვლების კათედრა,უფროსი მასწავლებელი (2004 - 2006)
  • თბილისის სახელმწიფო სამხატვრო აკადემია,არქიტექტურის საფუძვლების კათედრა, მასწავლებელი (2000 - 2004)
  • მონუმენტური გამოყენებითი დეკორატიული ხელოვნების კომბინატი,არქიტექტორი (1988 - 2000)
  • თბილისის სახელმწიფო სამხატვრო აკადემია, ასპირანტი-არქიტექტურის კათედრა (1984 - 1988)
  • „თბილსოფლპრექტი“ არქიტექტორი (1982 - 1984)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (26-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ალბანეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (24-04-2012 - 21-10-2012)
  • arrow
    პერუს რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (20-12-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    ავსტრალიის თანამეგობრობის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    მონტენეგროს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (17-12-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    ჩრდილოეთ კავკასიის რესპუბლიკების პარლამენტებთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (31-07-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ნორვეგიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    შვედეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევრონესტის (აღმოსავლეთის პარტნიორობის) საპარლამენტო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-03-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    დემოკრატიისა და ეკონომიკური განვითარების ორგანიზაცია (სუამ-ი), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-07-2008 - 21-10-2012)

სხვა

  • arrow
    პარლამენტის წევრის თანაშემწე (24-11-2016 - 16-01-2017)
  • arrow
    პარლამენტის წევრის თანაშემწე (23-04-2014 - 19-11-2016)