ბეჟან ბუცხრიკიძე ბეჟან ბუცხრიკიძე
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289203
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281538
  • ოთახი (თბილისი)
  • A-401
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-507
  • დაბადების თარიღი
  • 22-07-1960

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • თერჯოლა

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • თერჯოლა

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 12-04-2002)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • თერჯოლა

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მათემატიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • დეპარტამენტის უფროსი. სახელმწიფო აუდიტის სამსახერი (2012 - 2016)
  • საქართველოს სტატისტიკის თერჯოლის სამმართველოს უფროსი (1990 - 1995)
  • საქართველოს ალკკ თერჯოლის რაიკომის პირველი მდივანი (1986 - 1990)
  • თერჯოლის რაისაბჭოს აღმასკომი, ეკონომისტი, ინსტუქტორი, საორგანიზაციო გან-ის გამგე (1983 - 1986)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ბრწყინვალების საპრეზიდენტო ორდენი (19-07-2010)

საპატიო წოდება

  • უმაღლესი საბჭოს პრეზიდიუმის საპატიო სიგელი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები-მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (17-08-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (19-10-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (30-06-2008 - 19-10-2009)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (28-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 20-03-2002)
  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (07-12-1999 - 20-03-2002)
  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 07-12-1999)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2011 წლის საფინანსო-ეკონომიკური საქმიანობის აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (06-12-2011 - 05-06-2012)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2010 წლის საფინანსო-ეკონომიკური საქმიანობის აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (19-11-2010 - 12-05-2011)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2009 წლის საფინანსო-ეკონომიკური საქმიანობის აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (15-12-2009 - 05-06-2010)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში დამატებების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (06-11-2009 - 06-12-2009)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2008 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (02-12-2008 - 21-05-2009)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2007 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (29-11-2007 - 29-05-2008)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2006 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (24-11-2006 - 24-05-2007)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2006 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (24-11-2006 - 24-11-2006)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (27-12-2005 - 14-06-2006)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (27-12-2005 - 27-12-2005)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (09-12-2004 - 09-06-2005)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2004 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი კომისია - კომისიის წევრი (26-10-2004 - 26-01-2005)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ხმის დამთვლელი დროებითი კომისიის არჩევის შესახებ - კომისიის წევრი (09-11-2001 - 10-11-2001)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კრიზის მიზეზების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (01-06-2000 - 12-04-2002)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ინდოეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ისრაელის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ისრაელის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იტალიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 12-04-2002)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარის სათათბირო ორგანო - ხაზინადართა საბჭო - საბჭოს წევრი (27-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარის სათათბირო ორგანო - ხაზინადართა საბჭო - საბჭოს წევრი (15-05-2004 - 07-06-2008)

სხვა

  • arrow
    უმცირესობის აპარატი - საპარლამენტო უმცირესობის აპარატის თანამშრომელი (01-01-2018 )
  • arrow
    უმცირესობის აპარატი - საპარლამენტო უმცირესობის აპარატის თანამშრომელი (03-01-2017 - 01-01-2018)
  • arrow
    ნდობის ჯგუფი - ნდობის ჯგუფის წევრი (05-12-2000 - 12-04-2002)
  • arrow
    ხაზინადართა საბჭო - საბჭოს წევრი (17-04-2000 - 12-04-2002)