კობა ბადაგაძე კობა ბადაგაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 29-03-1969

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • დუშეთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მშენებლობაში ეკონომიკა და მართვა

სამუშაო გამოცდილება

  • დუშეთის მუნიციპალიტეტის გამგებელი (2008 - 2008)
  • საქართველოს სახელობის უშიშროების სამინისტროს სამხედრო კონტრდაზვერვის დუშეთის განყოფილების უფროსი (1996 - 2005)
  • მრავალდარგოვანი ფირმა "ბაბილონის" პრეზიდენტი (1994 - 1996)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1989 - 1990)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    მაკედონიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (24-04-2012 - 21-10-2012)
  • arrow
    ბოსნია-ჰერცეგოვინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (24-04-2012 - 21-10-2012)
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ინდოეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ირანის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    პოლონეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ჩეხეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)