ჯონდო ბაღათურია ჯონდო ბაღათურია
  • დაბადების თარიღი
  • 30-03-1964

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „გაერთიანებული ოპოზიცია (ეროვნული საბჭო, მემარჯვენეები)“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მშენებლობის ეკონომიკა და ორგანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის საკრებულო, საკრებულოს წევრი (2006 - 2006)
  • თბილისის საკრებულო, ფრაქცია "ედპ"-ს თავმჯდომარე (1998 - 2001)
  • საქსპეცმშენის სმმკ-132 (1991 - 1995)
  • საქსპეცმშენის სმმკ-132 (1991 - 1991)
  • საწარმოო დაწესებულებათა კომბინატი (1989 - 1991)
  • შულავერის ინერტული მასალების კომბინატი (1988 - 1989)
  • სასკოლოკვების კომბინატი N4 (1987 - 1987)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (1981 - 1988)
  • ბათუმის მექანიზაციის სამმართველო (1980 - 1981)

საპატიო წოდება

  • აფხაზეთის ომის ვეტერანი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთობა სამართლიანობისათვის“ - ფრაქციის წევრი (15-07-2011 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (27-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)

კომისია

  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (08-05-2012 - 08-06-2012)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2011 წლის საფინანსო-ეკონომიკური საქმიანობის აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (09-12-2011 - 05-06-2012)
  • arrow
    „აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის სტატუსის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციურ კანონში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (11-11-2011 - 11-12-2011)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (11-11-2011 - 11-12-2011)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში დამატების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციურ კანონში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (17-05-2011 - 17-06-2011)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (21-07-2010 - 21-08-2010)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში დამატების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (04-12-2009 - 04-01-2010)
  • arrow
    საქართველოს პირველი პრეზიდენტის ზვიად გამსახურდიას გარდაცვალებასთან დაკავშირებული საკითხების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (06-11-2009 - 23-02-2011)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში დამატებების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (06-11-2009 - 06-12-2009)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში დამატების შეტანის შესახებ“ და „საქართველოს კონსტიტუციაში დამატების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონების პროექტების გამოქვეყნებისა და მათი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (31-07-2009 - 31-08-2009)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (30-12-2008 - 30-01-2009)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (02-10-2008 - 02-11-2008)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (05-07-2008 - 05-08-2008)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (05-07-2008 - 05-08-2008)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში დამატებების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (27-06-2008 - 27-07-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ირლანდიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    კვიპროსის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    საფრანგეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    საქართველოს ანტიკრიზისული საბჭო - საბჭოს წევრი (24-10-2008 - 21-10-2012)

სხვა

  • arrow
    2010 წლის მაისში ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოების რიგგარეშე არჩევნების ჩატარებისას საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნების დაცვაზე მონიტორინგის განმახორციელებელი ინტერფრაქციული ჯგუფი - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (22-02-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭოს 2008 წლის 3 ნოემბრის არჩევნების საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნების დაცვაზე მონიტორინგის განმახორციელებელი ინტერფრაქციული ჯგუფი - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (17-10-2008 - 21-10-2012)