რომანოზი ბჟალავა რომანოზი ბჟალავა
  • დაბადების თარიღი
  • 10-01-1959

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • აბაშა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • შრომის ეკონომიკა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის დამოუკიდებელი უნივერსიტეტი „აჭარა“
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • აბაშის მუნიციპალიტეტის გამგებელი (2008 - 2008)
  • ონკოლოგიის ნაციონალური ცენტრი, ეკონომიკური და იურიდიული საკითხების კონსულტანტი (2007 - 2008)
  • თბილისის საკრებულო, მთავარი სპეციალისტი (2006 - 2007)
  • თბილისის ვაკე-საბურთალოს გამგებლის მოადგილე, გამგებელი (2004 - 2006)
  • საქართველოს შემოსავლების სამინისტრო, გენ.ინპექციის უფროსის მოადგილე, საბაჟო დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილე (2000 - 2001)
  • საქართველოს კონტროლის პალატა, განყოფილების უფროსი, სამმართველოს უფროსი (1993 - 2000)
  • რესპუბლიკური გაერთიანება "სოფლქიმია", სარევიზიო განყოფილების უფროსი (1990 - 1993)
  • აბაშის რ/გ "სოფლქიმია", მთავარი ბუღალტერი (1989 - 1990)
  • მარნის კოლმეურნეობა, მთავარი ბუღალტერი (1988 - 1989)
  • აბაშის რაიონის სოფ.მარნის კოლმეურნეობა "შრომა", მთავარი ეკონომისტი (1987 - 1988)
  • გორის საკონსერვო ქარხანა, ეკონომისტი (1985 - 1987)
  • კვების მრეწველობის სამინისტროს გამოთვლითი ცენტრი, ინჟინერ-ეკონომისტი (1982 - 1984)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბულგარეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    საფრანგეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)

სხვა

  • arrow
    პარლამენტის მაჟორიტარი წევრის ბიურო - ბიუროს თანამშრომელი (01-07-2018 )
  • arrow
    პარლამენტის მაჟორიტარი წევრის ბიურო - ბიუროს თანამშრომელი (31-03-2018 - 01-07-2018)
  • arrow
    პარლამენტის მაჟორიტარი წევრის ბიურო - ბიუროს თანამშრომელი (31-12-2017 - 31-03-2018)
  • arrow
    პარლამენტის მაჟორიტარი წევრის ბიურო - ბიუროს თანამშრომელი (01-10-2017 - 31-12-2017)
  • arrow
    პარლამენტის მაჟორიტარი წევრის ბიურო - ბიუროს თანამშრომელი (24-08-2017 - 01-10-2017)
  • arrow
    პარლამენტის მაჟორიტარი წევრის ბიურო - ბიუროს თანამშრომელი (10-04-2017 - 21-06-2017)
  • arrow
    პარლამენტის მაჟორიტარი წევრის ბიურო - ბიუროს თანამშრომელი (18-01-2017 - 10-04-2017)