ელენე ჯავახაძე ელენე ჯავახაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 19-06-1973

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (12-02-2010 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ექიმ პროფილაქტიკოსი

სამუშაო გამოცდილება

  • ქ. თბილისის საკრებულოს წევრი (2008 - 2010)
  • ქ.თბილისის მერიის სოციალური მომსახურეობისა და კულტურის სქაქალაქო სამსახური.კონსულტანტი, შტატგერეშე მოსამსახურე. (2008 - 2008)
  • საქართველოს ფინანსთა სამინისტრო.ადმინისტრაციული დეპარტამენტის უფროსი (2004 - 2007)
  • თბილისის მთაწმინდა- კრწანისის რაიონის გამგეობა. გამგებლის მოადგილე (2004 - 2004)
  • საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო.საქართველოს შს. მინისტრის აპარატის უფროსი (2004 - 2004)
  • თბილისის სამგორის, საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარი დეპუტატის ბიურო. დეპუტატის ბიუროს აპარატის უფროსი (2002 - 2004)
  • პოლიტიკური გაერთიანება "გაერთიანებული დემოკრატები".მთავარი კანცელარიისა და საკადრო საკითხთა სამსახურის უფროსი (2002 - 2002)
  • საქართველოს მოქალაქეთა კავშირის ცენტრალური სამდივნო.გენერალური მდივნის თანაშემწე (2000 - 2002)
  • საქართველოს მოქალაქეთა კავშირის მთაწმინდის რაიონული ორგანიზაცია, საორგანიზაციო მდივანი (1998 - 2000)
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი.სტუდენტი. (1993 - 1999)
  • თბილისის სულხან-საბა ორბელიანის სახელობის სახელმწიფო პედ.ინსტიტუტი.ლაბორანტი (1990 - 1992)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (24-02-2010 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-05-2010 - 21-10-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    გერმანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (08-04-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (08-04-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (08-04-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (08-04-2010 - 21-10-2012)

სხვა

  • arrow
    პარლამენტის წევრის თანაშემწე (07-10-2014 - 19-11-2016)
  • arrow
    პარლამენტის აპარატის უფროსის მოადგილე (01-08-2008 - 12-02-2010)