ჯემალ ინაიშვილი ჯემალ ინაიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 11-11-1962

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (11-11-2005 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილე

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (28-10-2005 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ბათუმი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მოსკოვის კვების მრეწველობის სახელმწიფო საკავშირო დაუსწრებელი ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სასურსათო საქონლის მრეწველობის ეკონომიკა და ორგანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო პალატის პრეზიდენტი (2004 - )
  • ფოთის საზღვაო ნავსადგურის უფროსი (1997 - 2004)
  • საქართველოს ტრანსპორტის სამინისტროს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილე (1996 - 1997)
  • საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო პალატის თავმჯდომარის მოადგილე (1996 - 1997)
  • საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო პალატის საწარმოო ფირმა„აჭარსაგარეოსერვისის“ დირექტორი (1989 - 1996)
  • სახალხო კონტროლის საქალაქო კომიტეტის ინსტრუქტორი (1988 - 1989)
  • სახალხო კონტროლის სახალხო კომიტეტის მეთოდკაბინეტის გამგე (1986 - 1988)
  • კომკავშირის აჭარის საოლქო კომიტეტის ინსტუქტორი (1982 - 1986)
  • აჭარის სახმშენის საპროექტო ბიუროს ტექნიკოს-კოსტრუქტორი (1981 - 1982)
  • აჭარის სახმშენის საპროექტო ბიურო (1979 - 1981)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (25-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    სომხეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)