პაატა დავითაია პაატა დავითაია
  • დაბადების თარიღი
  • 16-02-1974

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (26-12-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილე

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (30-06-2008 - 21-10-2012)

  • საპარლამენტო უმცირესობის ლიდერის მოადგილე

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „გაერთიანებული ოპოზიცია (ეროვნული საბჭო, მემარჯვენეები)“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სოხუმის ფილიალი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • პოლიტიკური პარტია „ჩვენ თვითონ“ თავმჯდომარე (2006 - )
  • არასამთავრობო ორგანიზაცისა „ჩვენ თვითონ“ თავმჯდომარე (2005 - 2006)
  • აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის პირველი ვიცე-პრემიერი (2004 - 2004)
  • აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის პროკურორის მოადგილე (2004 - 2004)
  • თბილისის ეკონომიკურ ურთიერთობათა სახელმწიფო უნივერსიტეტს პროფესორი საერთაშორისო სამართალში (2004 - )
  • გერმანიის ფედერალიზმის კვლევითი ინსტიტუტის დირექტორის მოადგილე კავკასიის საკითხებში (2004 - )
  • საერთაშორისო სისხლის სამართლის სასამართლოს ასოციაციის წევრი (2004 - )
  • საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს სასჯელაღსრულებლის სისტემის მინიტორინგისა და რეფორმების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილე (2003 - 2004)
  • აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის ვიცე-პრემიერი (2003 - 2003)
  • აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის იუსტიციის მინისტრი (2002 - 2003)
  • აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის იუსტიციის საბჭოს წევრი (2002 - 2002)
  • საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოს თავმჯდომარის მოადგილის აპარატის უფროსი (2001 - 2002)
  • აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭოს მთავარი სახელმწიფო მრჩეველი (1996 - 2001)
  • სოხუმის შს სამმართველოს საგამოძიებო განყოფილება, გამოძიებელი. (1995 - 1996)
  • თსუ სოხუმის ფილიალის იურიდიული ფაკულტეტის ლექტორი (1995 - 2004)
  • აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის სამხედრო პოლიციის გამომძიებელი (1992 - 1993)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • იურიდიულ მეცნიერებათა პროფესორი
  • აკადემიური ხარისხი
  • იურიდიულ მეცნიერებათა დოქტორი
  • აკადემიური ხარისხი
  • საქართველოს ეროვნულ და სოციალურ ურთიერთობათა აკადემიკოსი

სპეციალური წოდებები

  • წოდების რანგი
  • უმაღლესი სპეციალური წოდება
  • წოდება
  • იუსტიციის სახელმწიფო მრჩევლის
  • მინიჭების თარიღი
  • 01-05-2003

საპატიო წოდება

  • ომისა და სამხედრო ძალების ვეტერანი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ძლიერი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (24-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფრაქცია „ძლიერი საქართველო - ქრისტიან-დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (26-06-2008 - 24-10-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (14-07-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 14-07-2008)

კომისია

  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (08-05-2012 - 08-06-2012)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (30-03-2012 - 30-04-2012)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში დამატების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციურ კანონში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (17-05-2011 - 17-06-2011)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (30-12-2008 - 30-01-2009)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (02-10-2008 - 02-11-2008)
  • arrow
    რუსეთის ფედერაციის მხრიდან საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობის ხელყოფის მიზნით განხორციელებული სამხედრო აგრესიისა და სხვა ქმედებების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (26-09-2008 - 26-12-2008)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (05-07-2008 - 05-08-2008)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (05-07-2008 - 05-08-2008)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (05-07-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში დამატებების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (27-06-2008 - 27-07-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (15-01-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (12-02-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    თურქმენეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ისრაელის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    უნგრეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო თანამშრომლობის კომიტეტი), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (26-06-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABSEC), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (26-06-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (24-03-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო თანამშრომლობის კომიტეტი), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-07-2008 - 26-06-2009)
  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABSEC), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-07-2008 - 26-06-2009)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    საქართველოს ანტიკრიზისული საბჭო - საბჭოს წევრი (24-10-2008 - 21-10-2012)

სხვა

  • arrow
    2010 წლის მაისში ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოების რიგგარეშე არჩევნების ჩატარებისას საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნების დაცვაზე მონიტორინგის განმახორციელებელი ინტერფრაქციული ჯგუფი - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (22-02-2010 - 21-10-2012)